Üretim Takip Yazılımları

Üretim yapan işletmelerin büyük bir kısmının en fazla zorlandığı konuların başında hiç şüphesiz ki yapılan çalışmaları istedikleri şekilde takip edememeleri gelmektedir. Çünkü, özellikle de büyük işletmelerde aynı anda oldukça ciddi oranda ürün ortaya çıkartılmaktadır. Ancak bu durum doğru şekilde takip edilmezse ne yazık ki üretim sürecinde oldukça ciddi sorunlar çıkabiliyor. Atölye, fabrika ve imalathane gibi alanlarda gerek üretimde gerekse üretimde kullanılacak olan malzeme, üretimin yapılacağı makineler ve tezgahlar, üretimin kim tarafından yapıldığı gibi birçok farklı başlık ile alakalı işlemleri en iyi şekilde takip etmek isteyen ancak bu aşamada zorlanan işletmeler şimdilerde üretim takip yazılımlarını kullanıp birçok problemi tek çözüm ile aşmaktadırlar. 

Hazırlamış olduğumuz üretim takip yazılımları yalnızca üretilen ürünler ile alakalı çalışmaların yapılmasına yardımcı olmuyor. Bununla birlikte hazırlamış olduğumuz yazılım isteğe bağlı olarak stok kontrol işlemlerini de yapmaktadır. İşletmeler üretim işlerini en iyi şekilde takip etmek adına malzemelerin alımı, sevkiyat, üretim kaydı gibi birçok farklı kalem ile alakalı işlemler de yine aynı sistem üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Üstelik üretim takip yazılımları sayesinde artık işletmeler istedikleri her türlü kalem ile alakalı raporlama işlemlerini rahatlıkla yapabiliyorlar. Normalde bilgisayarlar üzerinden bu sistemin kullanılması pek çok işletme için çok zormuş gibi görülmektedir. Çünkü işletmelerin büyük bir kısmına göre bu sistemler çok yüksek bütçelere satın alınmakta ve ancak ek eğitimler alındıktan sonra kullanılabilmektedir. 

Şimdilerde ise üretim takip yazılımlarımız artık oldukça basit bir şekilde kullanılması adına özel olarak üretilmektedir. Eğer ki çalışanlar bilgisayar kullanma konusunda temel bilgiye sahipse herhangi bir sorun çıkmadan istedikleri şeyleri çok kısa bir süre içerisinde yapma imkanına sahip olacaklar. Üretim takip yazılımı kullanıldığı zaman ürün ya da yarı ürün ile alakalı imalat için kullanılacak olan malzemeler, yardımcı malzemeler, genel giderler ve işçilik belirlenerek ortaya bir reçete çıkacaktır. Reçetede bulunan kullanım miktarı ve malzeme fiyatlarına göre hazırlanmış olan bu program birimler ile alakalı ürün maliyetini de hızlı bir şekilde bulunacaktır. 

Hazırlanmış üretim takip yazılımları ile birlikte işletmelerin günlük olarak üretim kayıtları incelenebilmekte ve bunlarla birlikte ek olarak herhangi bir işlem yapılmasına gerek de kalmadan istenilen her zaman var olan parametrelere göre de üretim raporları hazırlanabilmektedir. Ayrıca sistem bünyesinde isteğe bağlı olarak harici fason takipleri de yine aynı sistemle birlikte yapılabiliyor. Seçilecek olan firmalara hangi malzemelerin ne zaman gönderileceği ve oradan hangi ürünlerin ne sıra ile geldiği bilgileri de yine bu sistem üzerinden inceleniyor. Üretim esnasında hangi malzemelere ihtiyaç duyulacağı, depoda bu malzemelerin olup olmadığı gibi çalışmalar da yine bu sistem üzerinden tek bir tıkla kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. 

BskSoft olarak hazırlamış olduğumuz üretim takip yazılımlarının en önemli özelliklerinin başında ise işlemlerin oldukça kolay bir şekilde yapılmış olması gelmekte. Dolayısıyla işletmeler gerek üretim ile alakalı maliyetleri gerekse yapılan çalışmaların tamamını herhangi bir karmaşık işlem yapmadan yalnızca fare ve klavye kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir. Yapılacak olan işlemler esnasında eğer ki program ile alakalı akılda bir soru işareti kalıyorsa sistem içerisinde bulunan açıklamalar sayesinde kısa bir sürede program ile alakalı istenilen bilgiler rahatlıkla elde edilebilecektir. Böylece artık küçük ya da büyük fark etmeden işletmeler oldukça kolay bir şekilde sistemi kullanmaya başlayabileceklerdir. Bu sistem sayesinde artık üretim sürecini kontrol altına almak isteyen işletmeler isteklerini oldukça kolay bir şekilde yerine getirmiş olacaktır.

Paylaş / Beğen