Program Giriş Ve Veri Tabanı Ayarları

Program Giriş İşlemleri;
Programa giriş işlemi için yöneticiniz tarafından bir Kullanıcı Adı ve Şifre atanmış olmalıdır, aksi takdirde programa erişim sağlayamazsınız. Yöneticiniz tarafından verilen kullanıcı adı ve şifrenizi ilgili bölümlere girip Giriş butonuna bastığınızda sistem kullanıcı kontrolü yapacak ve sistem yöneticiniz tarafından verilmiş yetkilere göre programa erişiminizi sağlayacaktır, Ekran üzerinde görünen Dil seçeneği Opsiyonel olup tüm yazılımlarımızda bulunmamaktadır. Eğer dil seçeneği mevcut ise programın arayüz dilini seçip işlemlerinize devam edebilirsiniz. Programa giriş yapmadan önce Veri Tabanı giriş ayarlarının yapılandırılmış olmalıdır. Prpogram Sistem ayarlarının yapılandırılması ile ilgili ayarları Sistem Ayarları bölümünde görebilirsiniz.

Giriş anında Beni Hatırla kutucuğu işaretli ise program bir sonraki oturumda kullanıcı adınızı ve şifrenizi otomatik olarak getirir ve Giriş butonuna basıldığında programa girişi gerçekleştirir. İptal etmek istediğinizde kutudaki işareti kaldırıp giriş yaparsanız bundan sonraki tüm oturumlarda program her seferinde şifrenizi girmenizi ister.

Eğer kurulum sonrası programa girişte Veritabanı Bağlantısı Kurulamadı..! hatası alıyorsanız çözümü için Bu Linki Tıklayın.

Program Sistem Ayarları;
Program Sistem Ayarlarına erişim için programın giriş ekranındaki Sistem Ayarları butonuna basın.

Aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekrandan gerekli bilgileri doldurun.

Server : Data sunucu adresi.
Data : Sunucu üzerindeki database adı.
Port : MySQL Erişim portu
Kullanıcı : Veritabanı Kullanıcı Adınız.
Şifre : Veritabanı Kullanıcı Şifreniz.
 
Gerekli ayarlar tamamlandıktan sonra Kaydet butonuna basın. Sistem otomatik olarak Giriş ekranına geçecektir, Kullanıcı girişi yapıp işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Bu işlemler yetkin kişiler tarafından yapılmalıdır. Yanlış bir ayarlama programın çalışmamasına sebep olabilir.
Kapat butonuna bastığınızda sistem yapılan değişikliklerin hiçbirini algılamadan Giriş ekranına yönlenecektir.

Paylaş / Beğen